XIX Międzynarodowy Zjazd PTAiIT

 

Za nami XIX Międzynarodowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Tegoroczny zjazd po raz pierwszy odbył się w regionie kujawsko-pomorskim, w stolicy naszego województwa.

medseven

Jak co roku organizatorzy zadbali o jak najwyższy poziom merytoryczny wykładów i warsztatów. Do Bydgoszczy zawitało wielu światowej sławy wykładowców, polskie autorytety z katedr, klinik, oddziałów i zakładów naukowych oraz przedstawiciele branży medycznej. W tym szanownym gronie pojawiło się także przedstawicielstwo MEDSEVEN.

medseven

Dla uczestników zjazdu była to niebywała okazja do poszerzenia wiedzy, poznania nowych trendów i metod leczenia oraz nowoczesnych sprzętów ratujących życie. Na tą okazję Medseven przygotował przekrój nowoczesnej aparatury medycznej dedykowanej oddziałom szpitalnym.

Dziękujemy za uznanie i tak duże zainteresowanie naszą ofertą. Wysokiej klasy, nowoczesny sprzęt medyczny to nasz priorytet!

 
 

medseven

Pola Nadziei

Akcja „ Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja hospicyjna, która ma przypominać o ludziach chorych  i cierpiących, o potrzebie towarzyszenia im w trudnych chwilach oraz o nadziei w walce z chorobą nowotworową. Kampania żonkilowa ma wymiar społeczny, angażując wolontariuszy, głównie dzieci i młodzież, zakorzenia w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia pomocy osobom chorym. Symbolem akcji jest żonkil, kwiat utożsamiany ze zwycięstwem życia nad śmiercią. Jesienią cebulki żonkili sadzone są przed hospicjami, szkołami, urzędami, a wiosną – w okresie ich kwitnienia organizowane są zbiórki, przemarsze, spotkania i prelekcje, podczas których mówi się o potrzebach chorego człowieka. Środki pozyskane ze zbiórek przeznaczamy  na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, z którego nieodpłatnie korzystają nasi pacjenci.

Hospicjum Domowe Caritas w Olsztynie przyłącza się do akcji już po raz 15, angażując w różne działania około 250 wolontariuszy z Olsztyna i okolic. Akcja trwa 10 miesięcy – od października 2017r. do końca maja 2018 r.  Uroczysta inauguracja odbędzie się 4 października.

medseven