Z przyjemnością informujemy Państwa, że nasza firma współuczestniczy razem z Uniwersytetem Techniczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy w projekcie stworzenia prostego respiratora dla chorych na COVID-19.

Więcej informacji

Nowy SKLEP MEDYCZNY w Bydgoszczy

Już na początku września otwarty zostanie nowy sklep medyczny Medseven przy ul. Startowej 3 w Bydgoszczy (niedaleko Galerii Pomorskiej).

W tym miejscu działa obecnie wypożyczalnia sprzętu medycznego. Z uwagi jednak na rosnącą liczbę klientów, poza wypożyczeniem sprzętu, pojawi też możliwość zakupu produktów z szerokiej gamy asortymentu medycznego, w tym m.in.:

  •  aparatura medyczna (koncentratory tlenu, respiratory, aparaty cpap do bezdechu sennego, koflatory, ssaki medyczne, pulsoksymetry, inhalatory, spirometry),
  •  sprzęt jednorazowy (maski, cewniki, filtry, kompresy, rękawiczki medyczne),
  •  sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny (łóżka medyczne, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, chodziki, balkoniki, kule, laski, krzesełka WC),
  •  produkty do pielęgnacji ciała pacjenta (produkty myjące, kosmetyki medyczne),
  •  artykuły chłonne (podkłady nieprzemakalne na łóżko, pieluchy, pieluchomajtki, wkładki urologiczne),
  •  artykuły pomocnicze.

Nowy punkt w Bydgoszczy to już drugi sklep medyczny należący do Medseven.

Obecnie Medseven działa w dwóch miastach:

Solec Kujawski – sklep medyczny, wypożyczalnia sprzętu medycznego, serwis sprzętu medycznego – ul. Powstańców 6 (budynek Stowarzyszenia Sue Ryder).

Bydgoszcz – wypożyczalnia sprzętu medycznego (a od września również bogato wyposażony sklep medyczny) – ul. Startowa 3 (niedaleko Galerii Pomorskiej).

 

Przypominamy, że w każdym z naszych punktów zakupić można produkty na refundację NFZ (objęte dofinansowaniem).

Medseven

Konferencja SMA "VII Weekend ze SMA-kiem"

 

W dniach 05-07 lipca odbyło się wyjątkowe wydarzenie poświęcone rdzeniowemu zanikowi mięśni – Konferencja SMA "VII Weekend ze SMA-kiem", organizowana przez Fundację SMA.

W tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć firmy Medseven, która od wielu już lat jako wystawca służy podopiecznym Fundacji SMA swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu sprzętu medycznego.

W tym roku wśród zaprezentowanego asortymentu, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty takie jak:

  •   Koflator NIPPY Clearway marki B&D Electromedical – profesjonalny asystor wspomagający kaszel i skuteczne oczyszczanie dróg oddechowych;
  •   Respirator Prisma VENT marki Loweinstein Medical – wysokiej klasy aparat do wentylacji nieinwazyjnej, zalecany w warunkach szpitalnych, jak i domowych;
  •   Przenośny koncentrator tlenu LoveGo oraz Inogen G3 i G4 – innowacyjne koncentratory tlenu zapewniające tlenoterapie w dowolnym, dogodnym dla pacjenta miejscu – na spacerze, w domu, na zakupach, w podróży.

Organizatorom dziękujemy za wsparcie i wyjątkową atmosferę, a podopiecznym Fundacji SMA oraz ich rodzinom za tak duże zainteresowanie naszą ofertą i wyrazy sympatii.

Do zobaczenia za rok!
Zespół Medseven

Medseven Konferencja SMA sprzęt medyczny rehabilitacyjny koflator respirator maski tlenowe

ORTHOCOM – Partner godny zaufania

Miło nam poinformować, że do grona zaufanych Partnerów Medseven dołączył Orthocom!

Prężnie rozwijająca się firma zapewnia kompleksową diagnostykę stóp, ukierunkowaną na wady postawy i chodu (profesjonalne badanie stóp za pomocą technologii 3D), a także szczegółową analizę wyników, projekt i realizację spersonalizowanych wkładek do stóp, dopasowanych do potrzeb pacjenta.

Medseven

Orthocom jako autoryzowany przedstawiciel marki Medseven powered by VOXELCARE stawia na innowacje i najwyższej klasy materiały, dlatego wykorzystuje urządzenia nowej generacji oraz najlepsze surowce dedykowane ortezom tworzonym na indywidualne zamówienie.

Ze swojej strony życzymy kolejnych sukcesów i coraz większego grona zadowolonych klientów!

Wyjątkowe Spotkanie Wigilijne

Tegoroczna Wigilia Firmowa już za nami. W tym roku spotkaliśmy się 13 grudnia, by wspólnie przy wigilijnym stole podzielić się opłatkiem, skosztować świątecznych dań oraz posłuchać nastrojowych kolęd w aranżacji na żywo. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Pracownicy Pallmed, Infusio, Stowarzyszenia oraz Medseven. Nie mogło zabraknąć także Wolontariuszy i Przyjaciół Domu Sue Ryder.

Medseven

Jak zwykle dopisała świąteczna atmosfera, ale ta Wigilia była też wyjątkowa dodatkowo z dwóch powodów. Otóż po raz pierwszy gospodarzem grudniowego spotkania był Zespół Medseven. Nietypowe było także miejsce całego wydarzenia. Całość zaaranżowana została bowiem w nowo otwartym magazynie Medseven przy ul. Startowej 3 w Bydgoszczy. Najnowsza inwestycja to duże przedsięwzięcie logistyczne i zapowiedź dalszego rozwoju spółki Medseven, a więc kolejny powód do chluby.

Wszystkim przybyłym gościom jeszcze raz dziękujemy za obecność i mile spędzony przedświąteczny czas.

Zespół Medseven

XIX Międzynarodowy Zjazd PTAiIT

 

Za nami XIX Międzynarodowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Tegoroczny zjazd po raz pierwszy odbył się w regionie kujawsko-pomorskim, w stolicy naszego województwa.

Medseven

Jak co roku organizatorzy zadbali o jak najwyższy poziom merytoryczny wykładów i warsztatów. Do Bydgoszczy zawitało wielu światowej sławy wykładowców, polskie autorytety z katedr, klinik, oddziałów i zakładów naukowych oraz przedstawiciele branży medycznej. W tym szanownym gronie pojawiło się także przedstawicielstwo MEDSEVEN.

Medseven

Dla uczestników zjazdu była to niebywała okazja do poszerzenia wiedzy, poznania nowych trendów i metod leczenia oraz nowoczesnych sprzętów ratujących życie. Na tą okazję Medseven przygotował przekrój nowoczesnej aparatury medycznej dedykowanej oddziałom szpitalnym.

Dziękujemy za uznanie i tak duże zainteresowanie naszą ofertą. Wysokiej klasy, nowoczesny sprzęt medyczny to nasz priorytet!

 
 

Pola Nadziei

Akcja „ Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja hospicyjna, która ma przypominać o ludziach chorych  i cierpiących, o potrzebie towarzyszenia im w trudnych chwilach oraz o nadziei w walce z chorobą nowotworową. Kampania żonkilowa ma wymiar społeczny, angażując wolontariuszy, głównie dzieci i młodzież, zakorzenia w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia pomocy osobom chorym. Symbolem akcji jest żonkil, kwiat utożsamiany ze zwycięstwem życia nad śmiercią. Jesienią cebulki żonkili sadzone są przed hospicjami, szkołami, urzędami, a wiosną – w okresie ich kwitnienia organizowane są zbiórki, przemarsze, spotkania i prelekcje, podczas których mówi się o potrzebach chorego człowieka. Środki pozyskane ze zbiórek przeznaczamy  na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, z którego nieodpłatnie korzystają nasi pacjenci.

Hospicjum Domowe Caritas w Olsztynie przyłącza się do akcji już po raz 15, angażując w różne działania około 250 wolontariuszy z Olsztyna i okolic. Akcja trwa 10 miesięcy – od października 2017r. do końca maja 2018 r.  Uroczysta inauguracja odbędzie się 4 października.

logo